Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Zde můžete psát své dotazy, připomínky, rady ......

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Dotaz

(Patrik, 16. 10. 2014 21:45)

Děkuji za odpověď. To tedy znamená, že Finmarksviddu raději ne ..... počítáme tak duben, květen. A neměli byste nějaký jiný nápad, kde by se dalo jít? kam se podívat, aspoň na tak cca 3 dny v divočině? Děkuji moc za odpověď.

Re: Re: Re: Dotaz

(Lea, 20. 10. 2014 21:18)

Duben a někdy i květen jsou v oblasti Finnmarksviddy ideální na běžky. Alespoň z tohoto období byly dost časté zápisky v návštěvní knize v jedné z chat. Záleží samozřejmě na aktuálních podmínkách, jako například sněhová pokrývka v zimě. Jinak obecně tyto měsíce budou nejhorší na pěší přechod. Je to jakoby pokoušet se těsně na začátku jara o přechod šumavských rašelinišť.
Máme za sebou pár několikadenních pěších přechodů za polárním kruhem /Pallas, Finsko/, /Kungsleden, Švédsko/, /Finnmarksvidda, Norsko/ a nic z toho bych se se svými zkušenostmi nepokoušela přecházet dříve než v druhé půlce června.

Re: Re: Re: Re: Dotaz

(Patrik, 24. 10. 2014 9:49)

Díky, díky asi tedy přehodnotíme plán a pokusíme se posunout dovolenou na později .... mysleli jsme si, že je to dříve lepší, nejsou komáři a je méně lidí. A máte zkušenosti s podzimem?

Re: Re: Re: Re: Re: Dotaz

(Lea, 3. 11. 2014 17:40)

Omlouvám se za pozdní odpověď, ale v práci nám překopli kabel s internetem a doma jsem si na to vždy vzpomněla až pozdě večer.
S podzimem osobní zkušenost nemám, ale obecně je to oblíbené období pro trekaře, nazývané "ruska". Chce to jen teplejší spacák plus počítat s tím, že bývá tma. Rozhodně je to lépe zvolený termín, než jaro, to je opravdu nejhorší stran prostupnosti terénu.
Přeji příjemné trekování.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dotaz

(Patrik, 19. 11. 2014 20:51)

Díky, díky. Zkusíme tedy nějak vymyslet ten podzim.

Paráda

(jára, 23. 6. 2014 14:13)

Velké díky autorům,
parádní stránky, spousta prima námětů na jednom místě ... už se těšíme, jak je využijem, jedeme poprvé a tohle nám poradilo, kam zajet a jak si cestu rozvrhnout.

Stopování

(Mirek, 17. 6. 2014 15:54)

Ahoj,
chtěli bychom do Skandinávie stopem, nevíte někdo z vlastní zkušenosti, jak moc je to reálné? Chtěli bychom se dostat co nejvíc na sever, přes Německo do Švédska cca ke Stoholmu to jde s kamioňáky, ale jak to vypadá dál? Díky za jakékoli info. Jinak díky za popis cest autorům stránek, prima inspirace .... Míra

díky

(Helen Sofia, 31. 3. 2014 20:03)

za vaše krásné povídání a fotografie o Norsku, od roku 1995 jsme jezdili
každoročně do oblasti Halsa, opět jsem si zavzpomínala na krásnou pří-
rodu, projíždky a rybaření na fjordech. Teď se tam už těžko vypravíme
máme nějaký ten rok navíc, ale byly to naše nejkrásnějši dovolené.

Rada

(jj, 13. 2. 2014 16:17)

Ahoj, nevíte někdo, jak je to v Norsku s jízdenkami na trajekty, je potřeba je mít dopředu zamluvené? hlavně na Lofotech.

Re: Rada

(Lea, 13. 2. 2014 20:37)

Nějaké povídání o trajektech jsem popsala zde
http://www.sileni-sobi.estranky.cz/clanky/norsko/co-navstivit-v-norsku-----lofoty.html
Stručně řečeno, rezervace je lepší, ale ne nezbytná, co se týká Lofot. Na Kystriksveien rezervace není možná.
Lea

Re: Re: Rada

(jj, 16. 2. 2014 18:24)

Ahoj,
díky .... máte perfektní stránky .....

pochvala

(Petr, 19. 11. 2013 15:33)

Pěkné stránky, zajímavé informace ... na řadě míst jsme také byli, Skandinávie je nádherná oblast.

Dotaz

(Jirka, 24. 6. 2013 14:43)

Dobrý den,
nevíte náhodou někdo, jak je to s ubytováním v chatkách, kempu v oblasti Jotunheimennu, je nutná nějaká rezervace? Děkuji.

Pochvala

(Eva, 25. 4. 2013 21:42)

Dobrý den,
objevila jsem tyto stránky, jsou moc prima, je tu moře nápadů a inspirace ... čerpáme pro naši cestu. Možná budu mít i konkrétnější dotazy.... Zatím děkujeme za přehledně zveřejněné informace ....

Dotaz

(Michal, 22. 3. 2013 14:12)

Zdravím, četl jsem si pár vašich článků a celkem mě zaujaly. Již dlouhou dobu se chci podívat do norska, tak by mě zajímalo kolik by takové 3 týdenní cesta stála. Chci letět do Osla s rayanair a potom se jít podívat na HJORUNDFJORDEN, tam strávit třeba týden a dále pokračovat směrem na Lofoty. Počítal jsem s rozpočtem tak kolem 15000 Kč, spali bychom ve stanu a jídlo bychom si ve větší míře vezli sami. Peníze by byly tedy hlavně na dopravu, atd. Myslíte, že 15000 Kč by stačilo. Byl bych vděčný kdyby jste se mi ozval na email: MichalDrapac@seznam.cz. Díky

Re: Dotaz

(admin, 24. 3. 2013 8:59)

Máte odpověď na uvedeném mailu.

Knivskjedollen

(Karel, 26. 1. 2013 21:54)

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jak je náročná tůra na Knivskjedollen. Kolik je to kilometrů a s jakým počasím tam můžeme počítat, kolik je tam stupňů?
Děkuji

Re: Knivskjedollen

(admin, 28. 1. 2013 17:11)

Ahoj,
je to cca 9 km tam a 9 zpět, co se týká profilu trasy, tak náročná na převýšení nebo nebezpečná místa není (asi tak Jizerky, ale bez stromů), ale zrádné je právě počasí. My měli štěstí na relativně suché období a teplo (odpoledne 28, v noci pokles na 10) tak to bylo dobré, ale jinak se jde místy dost bažinatou krajinou a při deštích to je asi trochu problém projít. Navíc za mlhy bývá problémem i orientace, takže je dobré mít něco třeba GPS, kompas ... My měli info o počasí z netu, takže jsme to naplánovali na dobu s přijatelným počasím, což byl 1 den, na který předvídali bezmračno ... Ale je známé, že počasí se tam, mění opravdu rychle, tak je dobré s tím počítat. Ale když to vyjde, je to paráda ....

Re: Knivskjedollen

(Lea, 31. 1. 2013 9:44)

Zdravím, jestli to trochu pomůže, tak něco ke Knivskjellodenu mám zpracováno tady: http://www.sileni-sobi.estranky.cz/clanky/norsko/co-navstivit-v-norsku---nordkapp-a--knivskjelodden.html plus mám poměrně podrobně sepsaný i cestopis /k nalezením tamtéž/. V cestopise mám podrobně popsány i povětrnostní podmínky.
Jinak tu trasu doporučuji, opravdu se vyplatí se na ni vydat.

Re: Re: Knivskjedollen

(Riky, 31. 1. 2013 14:43)

Ahoj,
zdravím severské nadšence .... k tématu: trasa není až tak náročná za slušného počasí, ale pokud je po dlouhodobých deštích nedá se prakticky projít, ale naštěstí je ten nejhorší mokrý úsek na začátku, tak se dá podle toho zařídit. My to poprvé vzdali a podruhé už to šlo, i když dobré boty jsou nutné vždycky ... jinak počasí cestou tam jsme měli +15 polojasno, zpátky -2 déšť, mlha a vítr .. slota .... Ale nelitujem, byl to prima zážitek. Tak hlavně nic nepodcenit, dobře se vybavit a použít zdravý rozum.
Přeji krásnou dovolenou.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

následující »