Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Zde můžete psát své dotazy, připomínky, rady ......

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hurtigruta

(Lea, 27. 6. 2012 16:59)

Občas sem nakukuji a když se vyskytne dotaz, na který znám odpověď, tak ráda poradím.

Spolujízda

(Jana, 5. 5. 2012 11:49)

Zdravím všechny,
jedeme autem 10.7. 2012 do Trondheimu a máme 1 místo volné, pokud byste měli zájem o svezení, můžeme se domluvit.

Prosím o radu

(Jirka, 2. 3. 2012 15:32)

Ahoj,
nevíte někdo, jak je to s vyzvednutím jízdenky na vlak (miniprise) na místě, když si ji koupím přes net? Jsou s tím nějaké problémy? Jedeme poprvé. Díky moc.

Re: Prosím o radu

(Lea, 6. 3. 2012 20:21)

Ahojky, jestli Ti to pomůže, tak v této diskuzi najdeš k miniprisu veškeré dostupné informace:
http://www.outdoorforum.cz//viewtopic.php?f=52&t=12738&hilit=minipris

Re: Re: Prosím o radu

(admin, 9. 3. 2012 15:56)

S jízdenkou jsme neměli žádný problém, na nádražích jsou jednak automaty (je tam podrobný návod), které lístek vydají, jednak tam bývá i možnost si je vyzvednout třeba v kiosku (např. Sandenfjord město, nebo přímo na letišti), ale musíte mít vytisknutý doklad o zaplacení. My si vyzvedli hned i zpáteční jízdenky, abychom byli v klidu ..... myslím, že s tím není nikde problém.

Re: Re: Re: Prosím o radu

(Jirka, 18. 3. 2012 18:46)

Ahoj,
díky moc všem za rady ..... super, tak snad to budo v pohodě. Letíme na Sandefjord Torp. Už se móóc těšíme.

Poraďte

(alex, 11. 11. 2011 14:30)

Čauky, nevíte někdo, jak je to s otevřenými chatami na Finmarksviddě v zimě? A jak to tam asi tak vipadá se značením trasy, hodně jsme četli, ale osobní zkušenosti by se šikly (nic jsme nenašli). Chceme přechod na běžkách Alta - Kautokeino buď v prosinci nebo lednu. Díky zy jakékoli info.

Re: Poraďte

(Lea, 29. 11. 2011 16:27)

Ahojky, na Finnmarksviddě jsme byli loni v létě. Značení nic moc. Chaty by měly být otevřené /stav z června 2010/.
Prosinec nebo leden se mi zdá moc brzo, bude tma a zima, po určité osobní zkušenosti /pokus o přechod Pallasu ve Finsku v únoru 2011/ bych radila na Finnmarksviddu duben/květen. I podle návštěvní knihy z chaty je tohle nejvíce preferované období.
http://www.sileni-sobi.estranky.cz/

Re: Re: Poraďte

(alex, 1. 12. 2011 12:44)

Ahoj Leo, děkuji za rady ..... nakonec pojedeme opravdu až v březnu - dubnu (pracovní potíže), jak navrhuješ. Původně jsme litovali, ale když jsme koukli na tvé stránky, asi je to opravdu dobře, že to nevyšlo. Ale bude tam ještě vidět polární záře? to byl také jeden z důvodů, proč jsme chtěli jet dřív.

Re: Re: Re: Poraďte

(Lea, 1. 12. 2011 17:37)

Ahojky, podle tohoto webu http://norge.cz/norsko/pozorovani-polarni-zare-v-norsku jsou nejlepší období na podzim a na jaře, takže určitě máš větší šanci právě v březnu/dubnu.
Jinak jsem ráda, že mé stránky alespoň k něčemu byly. Založila jsem je právě pro podobné účely - sama vím, jak v době hrozící amputace jsem sháněla jakýkoliv kontakt na někoho s podobnou zkušeností, a marně.
Finnmarksvidda je fakt nádherná. Z našeho putování mám i cestopis, odkaz je na mých stránkách.
Přeji, ať se výlet vydaří.

Re: Re: Re: Poraďte

(Janka, 25. 12. 2011 11:13)

Ahoj, tiež plánujeme ísť v zime do tej oblasti, tak ak by si mal záujem mohli by sme si vymeniť pár informácií (jkurajdova@gmail.com).

Re: Re: Re: Re: Poraďte

(Lea, 2. 1. 2012 19:54)

Jak tak koukám na letošní zimu, tak se obávám, že mnou doporučený termín by už opravu mohl být pozdě, co se týká sněhových podmínek a zamrzlých bažin. Vycházela jsem ze zápisků v chatě na Finnmarksviddě z roku 2010, kdežto nyní je situace poněkud odlišná.

Re: Re: Re: Re: Re: Poraďte

(alex, 5. 1. 2012 16:39)

Ahoj Leo, nakonec nikam letos nejedeme, nějak se nám množí potíže .... tak snad jindy, ale za rady moc díky, třeba se někdy hodí.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poraďte

(Lea, 5. 1. 2012 17:02)

Tak to je mi moc líto.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poraďte

(alex, 6. 1. 2012 7:21)

Ahoj, nám asi víc .... ale snad to vyjde někdy jindy.

Rada

(Jirka, 27. 12. 2011 8:55)

Dobrý den, jsem elév na Skandinávii a prosím o všechny poznatky a rady. Letos plánuji dovolenou (cca.14 dní) po Norsku a Švédsku s vlastní dopravou (Škoda-Octavia) s přívěsem, 2+2 (děti 5+12 let). Rád bych jel od Osla na západ-max. po Trodheim a zpět přes Stockholm. Předem děkuji, když budete mít čas za info. na e-mail: jelinci@scl.cz

Re: Rada

(admin, 5. 1. 2012 16:37)

Máš poslaný mail

Přání

(jára, 22. 12. 2011 10:22)

Zdravím návštěvníky těchto stránek i autora a přeji všem co nejvíce krásných zážitků v novém roce. Ať vás provází klid a mír.

Norsko - Kirkenes

(Jarda, 2. 10. 2011 0:16)

Ahojte, nedávno jsem se vrátill z Norska - Kirkenes a okolí Norsko-Ruských hranic. je tam nádherně. Kirkenes jsem se zde dočetl že není moc zajímavé - asi ano, ale byl jsem tam na služebce a trochu nás provedli a mají tam velice zajímavou štolu, ve které přežívali lidé během druhé světové války a narodili se tam tři děti. Chce to jen najít a podívat se - za války bylo Kirkenes pouze kostel, fara, pošta, policejní stanice - ale jinak velice důležitý strategický bod. Grense Jakobselv je opravdu jen border station (jedno z pěti malých kasáren, která se nacházejí podél hranice s Ruskem), malý kostelík Krále Oscara II, ale je tam také nedaleko nádherná pláž, kde jsme se před čtrnácti dny koupali. Jinak na hranicích potkáte pohraničníky a jsou to záklaďáci (i ženy), kteří mají roční prezenční službu - pozor mají ostré náboje, ale jsou velmi přátelští. Byl jsem poprvé v Norsku a je to nádherná země. Bohužel mě překvapilo jak je drahá - i když jsem čerpal i informace z těchto výborných stránek, ale neuvědomil jsem si, že i když jsem jel vybaven dosti penězi, měl jsem je v měně, která tam na severu nic neznamená - EURA. Tak pozor - pouze NOK! Přeji všem příjemné cestování.

Re: Norsko - Kirkenes

(Pavel, 4. 10. 2011 7:09)

Ahoj, souhlasím, že Norsko je nádherná země, ale tys viděl jen malý zlomek z toho, co se tam dá vidět. Ale máš pravdu, že se všude dá najít něco zajímavého, pokud chceš a máš čas ..... jenže, když už touto zemí cestuješ a dojedeš až na sever, jsi tak nějak zmlsaný spoustou nádherných zážitků, že to Kirkenes je pak opravdu jen obyčejné všední městečko ..... A co se týká drahoty, to je kapitola sama pro sebe. Holt jsou Norové finančně někde jinde než my. A eura tam opravdu nejsou dobré platidlo (.....pomalu asi nikde).
Zdravím přátele Severu a autora těchto super stránek.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

následující »