Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Zde můžete psát své dotazy, připomínky, rady ......

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pro Pavla

(Radek, 2. 2. 2009 16:29)

Dobrý den, tak máme zase únor a začínají plány na další dovolenou. Jestlipak to zase bude Skandinávie? Plánujete letos opět sever? My o něm opět uvažujeme, pokud by to vyhrál, můžeme se na vás obrátit o nějakou radu? Jinak vše nej v novém rocem hodně šťastných kilometrů i skvělých zážitků. Zdraví Radek

zajímavé

(Jirka, 16. 1. 2009 22:38)

Moc děkuji za zajímavé informace. Pokud se chcete všichni o cestování po Skandivávii a hlavně po Norsku dozvědět ještě více, zkuste www.blogy.novinky.cz rubrika cestování a potom Expedice Oksron. Jsou tam rásná povídání a spousta inspirace.

max.rychlost s vlekem

(Robert, 23. 12. 2008 20:19)

Píšete, že s vlekem je max. rychlost vždy 60km/hod. Protože jezdím s karavanem, tak jsem se dopátral tohoto: nebrzděný vlek nad 300kg - 60km, ostatní 80km/hod. Přeji krásné zážitky.

ostrov Mageroya

(Jirka, 8. 12. 2008 13:23)

Ahoj, vy se máte, to my na ostrově neviděli ani ten asfalt a svodidla, byli jsme tam 3dny a jen mlha jak mlíko, zima a mrholení, takže jsme pobyli téměř celé 2 dny v tom slavném centru, 5x koukli na film a doufali, že se vyčasí .... Pak jsme to zabalili a odjeli. Celkem drahá mlha... Ale jinde už bylo super, rozhodně cesty na sever nelitujeme. Zdravíme .

Ostrov Mageroya

(Jarek, 10. 11. 2008 7:08)

Ahoj všichni, na ostrově jsem byl, je tam moc pěkně, a nejen na Nordkappu a Knivskjeloddenu,pokud vyjde počasí. Dá se tam docela pěkně turistovat,jen to chce pořádné vybavení,cesty nejsou dostatečně značené a počasí je nevyzpytatelné. Holt sever. Ale s mapou a GPS nemusíš asfalt ani svodidla, ale ani lidi vůbec natrefit .... To je každého volba, kam se vydá. Mějte se, jinak stránečky pěkné, fotky taky,jistě i zážitky... Jarek

Ostrov Mageroya

(Pavel, 4. 11. 2008 9:42)

Trochu moc moc asfaltu a svodidel.

Fotky

(Pro Pavel, 4. 11. 2008 9:04)

Teda, ty fotečky jsou nádherné, určitě to bylo moc prima. Závidím vám i ten šas, který na Skandinávii máte, to by se mi také líbilo. Vaši nabídka itineráře třeba někdy využijeme, díky.Nina

Pro Radka,Ninu a ostatní

(Pavel, 1. 11. 2008 17:55)

Velice stručný popis letošní cesty,je doplněn fotkama. Najdete je na :www.rajce.net v rubrice CESTOVÁÍ.Zadejte "Skandinávie za půlnočním sluncem".
V "albech uživatel reivo" najdete další alba fotek.
Pokud se Vám některé fotky zalíbí natolik,že by jste se tam chtěli podívat,rád Vám poskytnu informace,popřípadě vypracuji itinerář cesty.
Pavel

Pro Pavla

(Nina, 23. 10. 2008 10:55)

Dobrý den, děkuji za Vaše doporučení na cestu Švédskem, bylo to opravdu pěkné, zvláště n.park Tofsingdalens,vodopád Tännforsen, ale i další. Ještě jednou díky.Nina

Pro Radka a ostatní

(Pavel, 7. 10. 2008 15:58)

Letošní naše trasa byla:Středem Švédska až do Lulea,Boden,Happaranda,podél Švédsko-Finských hranic do Norska, objeli jsme ostrov Senja a odtud do Kiruny přes Narvik. Při cestě na jih jsme odbočili do N.P.Stora Sjofallet (let helikoptérou z Ritsem)N.P.Muddus,Arvidsjaur..je toho moc a vše stálo za to.Žádné problémy,vřele doporučuji.

Cesta do Finska

(Eva, 30. 9. 2008 10:47)

Při cestě do Finska jsme předpokládali, že trajektové spojení ze Stokholmu by mohlo být komplikované, neboť při svých cestách do Skandinávie nikdy nevyužíváme rezervace, takže jsme si vybrali trajekt Finnlines z Kapellskar (SWE) do Naantali (FIN). Bez předchozí rezervace jsme cestu pořídili za 100 EUR pro 2 osoby autem - vč. lůžka a dvou jídel.

Pro Pavla

(Radek, 17. 9. 2008 7:44)

Tak jsem zase tady. V Norsku bylo krásně, počasí nám letos velmi přálo, projeli jsme střed a západ země, byli i u Jostedalsbreenu. Ten splaz Austerdalsbreen je opravdu nádhera!! Díky za tip, stálo to za to. Na Viknu jsme se už nedostali, využili jsme pěkného počasí a udělai navíc trek v Jotunheimenu. Tak tam snad příště. A co vy, jaká nová místa jste objevili a co byste ze Švédska doporučil? Radek

Pro Mirka

(Petr, 5. 9. 2008 8:28)

V Norsku jsem nepracoval, ale lidi jsou tam většinou milí, vstřícní a přívětiví, zvláště na severu. Pokud jsme něco potřebovali, vždy nám ochotně poradili a pomohli, někdy i pozvali na jídlo, stačilo jim, že jsme si s nimi popovídali.Jistě tam bude i někdo nepříjemný, ale jsou to spíše výjimky, my se s nimi nesetkali. Na farmách v době sklizně prý se práce dá najít dobře, ale jak jsem říkal, já to nezkoušel. Jinak Norsko je nádherná zemš, stojí za to ji navštívit.

Informace o práci v Norsku

(Mirek, 2. 9. 2008 21:45)

Chci vycestovat za práci do Norska. Vím, že asi to k této diskusi nepatří, ale přesto bych se rád zeptal na dvě věci. Jakou mají mentalitu Norové, jsou vstřicní,zábavní, odměření.. jací jsou? A druhá otázka jestli je problém najít si zaměstnání v této zemi. Předem děkuji za informaci.
Předem děkuji za jakoukoliv informaci.

pro Pavla

(Nina, 26. 6. 2008 9:02)

Děkuji za rady, koukneme na naši trasu a pokusíme se podle situace zařadit něco z vašich tipů. Švédskem jsme plánovali cestu na sever po č. 45, a pak do Norska, tak by to neměl být problém. Přeji Vám šťastné kilometry a spokojený návrat. Nina

Pro Ninu

(Pavel, 24. 6. 2008 15:11)

Pokud ještě nemáte zpracovaný itinerář, a chcete objevovat sever Skandinávie, zkuste zauvažovat nad cestou Švédskem. Je rychlá, pohodlná a atraktivní. Jelikož neznám vaši trasu,mohu se jen dohadovat, ale já bych jel podél Šv.pobřeží směr Göteborg,cestou bych se podíval k pevnosti Varberg, Göteborg bych si prohlédl z lodi při okružní cesty po přístavu a kanálech(vidíte z vody to, co nelze spatřit z chodníků, poté jet po 45 podél j.Vänern,v Mellerud jsou krásná zdymadla na Göta kanálu,dále po 45 do Torsby a Malung,poté po 71 a 297 do Särna odbočit k nejvyššímu Šv.vodopádu Njupeskar (lze tam podniknout i tůru nad vodopád), poté do Idre a Foskros a tam podniknout tůru do N.P.Tofsingdalens (možnost přespat v chatkách zdarma ) Z Foskros do Sörvattnet, Hedeviken,poté pokračovat po 321,napojit se na E14 a po 322 a 72 přejet do Nor. pod Steinkjer. Neminout nejmohutnější Šv. vodopád Tännforsen.Poté je pepší jet po 17 a pokud je to časově schůdné, navštívit ostrov Vikna (tam trajektem a zpět po mostech na pevninu. A poté už jen na sever, kam vás srdce ponese.Je samozřejmě mnoho variant, já bych volit trasu 'Ostersund, Gäddede, tzv."Divokou cestou"podél Nor.Šv hranic, Stalon,Dikinas,a Forsmark přejet na E12 a do Mo i Rana.
Právě jsme se vrátili z týdenního pobytu z Chorvatska, (Pula, vřele doporučuji), a čekají nás velké přípravy, takže pochopíte, proč píši tak stručně. Přeji vám šťastnou cestu a věřím, že se Vám bude na severu líbit.

pochvala

(dan, 24. 6. 2008 14:26)

Pěkné stránky, krásná země, ach jo, jen toho času je na cestování nějak málo.....

Dotaz na Pavla

(Nina, 20. 6. 2008 13:57)

Dobrý den,píšete, že jste byl v Norsku 20x,to jste asi hodne procestovali.Zajímalo by nás kam byste nám doporučil zajet se podívat, budeme autem v létě také putovat severem, máme asi 35 dní a chtěli bychom navštívit tentokrát severnější části. Na jihu a středu (po Trondheim)jsme už byli.Chodíme také po parcích, máme naplánováno Rago, O.Dividal a Senju. Pokud odepíšete(jestli jste ještě neodjeli) děkuji a přeji hodně krásných zážitků a šťastný návrat, my odjíždíme 10.7. Nina

pro Radka

(Pavel, 12. 6. 2008 16:32)


(Pavel, 05. 06. 2008 09:58)Letos to bude již třetí dvouměsíční cesta. Cestujeme ve dvou s přítelkyní velkým Chevroletem Trans-sport, upraveným na spaní. Předtím jsme jezdili malým autem se stanem, ale v našem věku už potřebujeme trochu pohodlí. Větší spotřeba PHM je konpenzována tím, že odpadá placení kempů a drahých potravin, které si téměř všechny vezeme ssebou a na trajektech se těsně vejdeme do kategorie osobních aut do 5 m. délky.

pro Radka

(admin, 12. 6. 2008 16:31)


(admin, 02. 06. 2008 13:17)Ahoj, zde je adresa na stránky o silnici č.17, popis i jízdní řády s cenami jednotlivých trajektů: http://www.rv17.no/index.krv?page=artikkel&art_id=1990 Pěknou dovolenou a těšíme se na zážitky....


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

následující » 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA