Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Zde můžete psát své dotazy, připomínky, rady ......

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Knivskjedollen

(Karel, 26. 1. 2013 21:54)

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jak je náročná tůra na Knivskjedollen. Kolik je to kilometrů a s jakým počasím tam můžeme počítat, kolik je tam stupňů?
Děkuji

Re: Knivskjedollen

(admin, 28. 1. 2013 17:11)

Ahoj,
je to cca 9 km tam a 9 zpět, co se týká profilu trasy, tak náročná na převýšení nebo nebezpečná místa není (asi tak Jizerky, ale bez stromů), ale zrádné je právě počasí. My měli štěstí na relativně suché období a teplo (odpoledne 28, v noci pokles na 10) tak to bylo dobré, ale jinak se jde místy dost bažinatou krajinou a při deštích to je asi trochu problém projít. Navíc za mlhy bývá problémem i orientace, takže je dobré mít něco třeba GPS, kompas ... My měli info o počasí z netu, takže jsme to naplánovali na dobu s přijatelným počasím, což byl 1 den, na který předvídali bezmračno ... Ale je známé, že počasí se tam, mění opravdu rychle, tak je dobré s tím počítat. Ale když to vyjde, je to paráda ....

Re: Knivskjedollen

(Lea, 31. 1. 2013 9:44)

Zdravím, jestli to trochu pomůže, tak něco ke Knivskjellodenu mám zpracováno tady: http://www.sileni-sobi.estranky.cz/clanky/norsko/co-navstivit-v-norsku---nordkapp-a--knivskjelodden.html plus mám poměrně podrobně sepsaný i cestopis /k nalezením tamtéž/. V cestopise mám podrobně popsány i povětrnostní podmínky.
Jinak tu trasu doporučuji, opravdu se vyplatí se na ni vydat.

Re: Re: Knivskjedollen

(Riky, 31. 1. 2013 14:43)

Ahoj,
zdravím severské nadšence .... k tématu: trasa není až tak náročná za slušného počasí, ale pokud je po dlouhodobých deštích nedá se prakticky projít, ale naštěstí je ten nejhorší mokrý úsek na začátku, tak se dá podle toho zařídit. My to poprvé vzdali a podruhé už to šlo, i když dobré boty jsou nutné vždycky ... jinak počasí cestou tam jsme měli +15 polojasno, zpátky -2 déšť, mlha a vítr .. slota .... Ale nelitujem, byl to prima zážitek. Tak hlavně nic nepodcenit, dobře se vybavit a použít zdravý rozum.
Přeji krásnou dovolenou.

Poraďte

(Alexa, 10. 10. 2012 18:31)

Dobrý den,
chtěli bychom poprvé zkusit příští rok Norsko, ale nějak se nemůžeme dohodnout na tom, kam jet. Zde jsou popsaná krásná místa, chtěli bychom všude, ale náš čas je bohužel omezen na 14 dní. Na nějaké náročné trasy po horách nejsme, ale jinak v nich rádi pobýváme, pojedeme autem, spát bychom chtěli pokud možno volně v přírodě ve stanu. Za náměty děkujem.

Re: Poraďte

(Jirka, 27. 11. 2012 14:22)

Ahoj,
co takhle zkusit Jotunheimenn, tam se dá jít i na kratší trasy a je tam krásně ..... a není to zas až tak daleko, nebo Rondane. i když tady už je to o náročnější turistice ... koukněte do mapy.

Re: Poraďte

(Honza, 21. 1. 2013 15:17)

No není marná ani ta Hardargervidda /sken Hardargerviddy mám/ dá se zajet autem na nějaké parkoviště a podniknout delší či kratší výšlap, dá se zajet i do Bergenu .... .... míst je spousta, chce to si sednout nad mapu, dojet se za 14 dní dá cca střední nebo jižní Norsko, jinak je to dost honička, musíte počítat i nepřízní počasí.

Poděkování autorům stránek

(Alena Gallová, 28. 7. 2012 20:31)

Dobrý den,

moc děkuji autorce (autorům) těchto stránek za články (cestopisy). Podnikla jsem letos cestu do Skandinávie s partou přátel (celkem 3 auta) a víc než průvodci jsme se řídili těmito texty a nejrůznějšími tipy na zajímavá místa, túry a místečka na přespání. Ještě jednou velmi děkuji...a protože jsme zdaleka nestihli vše, co jsme plánovali, vracíme se na sever příští rok znovu...a opět se budeme řídit hlavně těmito stránkami. Jsou fakt super. Ještě jednou moc děkuji - parta kamarádů z Teplic, Prahy, Jablonce nad Nisou a Třebíče.

Re: Poděkování autorům stránek

(admin, 30. 7. 2012 10:18)

Dobrý den
pochvala potěší, a je dobře, že stránky pomohly, také to byl jeden z důvodů, proč jsem je začala psát.
Máte někde fotky nebo cestopis? ráda bych se třeba koukla na známá místa a srovnala třeba váš pohled s naším.
Bohužel nějak nám to v posledních letech nevychází se na Sever podívat, tak snad někdy příště, je to láska na celý život, ale to už asi taky víte. Přeji další krásné cestování nejen po Skandinávii, ale i jinde.

Re: Re: Poděkování autorům stránek

(Honza, 30. 7. 2012 20:49)

Taky se připojuji k chválícím .....
i nám jste dost pomohli, fakt užitečné stránky, vytiskli jsme si cestopis a prakticky podle něho putovali a nelitovali..... Takže taky velký dík.
Honza + kamarádi z Plzně

cesta se psem

(sylva , 27. 5. 2012 16:37)

Ahoj, cestuji se psem , ale nevím zda berou na trajekty psa. Nemůžu ho nechat samotnýho v autě - to by se mnou nemluvil :o))
prosím poraďte

Re: cesta se psem

(janík, 27. 5. 2012 20:24)

Ahoj, v trajektech v Norsku se většinou z auta ani nevystupuje, takže pes no problem ....

Re: Re: cesta se psem

(Anna, 27. 5. 2012 21:13)

Ahoj,
záleží na tom, jak kdy a kde .... něco o tom najdeš zde:
http://www.leonbergerclub.info/zpravodaj/1-07_zpravodaj_soubory/page0007.htm

Re: Re: Re: cesta se psem

(Lea, 30. 7. 2012 16:54)

Po návratu z Lofot jsem se rozhodla jsem připsat jakožto všímavý cestovatel /nepejskař/ své postřehy:
1. expresní loď Bodø - Svolvær: se psem se dovnitř lodi nesmělo, ale uvnitř byla speciální místnost vybavená několika kotci, kde majitelé své miláčky umístili
2. trajekt Bodø - Værøy - Røst - Moskenes: se psem se opět nesmělo dovnitř lodi, ale na palubu ano. Kotce či místnost pro pejsky nikde nebyla, majitelé za špatného počasí měli psy v autě v podpalubí, kam se během plavby nesmělo. Za dobrého počasí s nimi byly venku na palubě. Museli se tedy rozhodnout předem, zda si psa z auta vezmou, nebo ho tam ponechají.
Nepluli jsme přímým trajektem Bodø - Moskenes, který to může mít vyřešeno jinak.
http://www.sileni-sobi.estranky.cz/

Mapy Norska

(Alena Červinková, 21. 7. 2012 16:58)

Dobrý den,

potřebovala bych poradit, jak a kde koupit mapy Cappelens středního a severního Norska. Jih v obou dílech máme. Letos jsme v Defendru měsíc cestovali jižním Norskem, spali jsme ve stanu na střeše auta, každý den na jiném místě. Nádherná příroda, chtěli bychom jet příští rok zase, tentokrát na šest až osm týdnů. Plánujeme vyjet Švédskem a Finskem až k Nordkappu a pak celým Norskem pomalu dolů. Máme sice navigaci TomTom, která je výborná, přece jen ale tištěná mapa je také užitečná. Na vašem webu Norsko INFO jsem našla mapky národních parků, ty si určitě vytisknu. Můžete-li mi poradit, jak získat mapy středního a jižního Norska, bude vděčná.

S pozdravem
Alena Červinková
alenacervinkova@hotmail.com

Re: Mapy Norska

(jana, 26. 7. 2012 21:16)

Dobrý den,
pokud chcete papírové, zkuste prodejnu mapy kiwi v Praze, nám objednali mapy ze zahraničí, pokud nespěcháte a můžete počkat. My sice chtěli jiné země, ale za dotaz nic nedáte.
http://www.kiwick.cz/

Re: Re: Mapy Norska

(Alena Červinková, 30. 7. 2012 8:40)

Dík za radu, až se dostanu do Prahy, do prodejny kiwi se určetě podívám a na jejich internetové stránky taky. Nespěcháme, plánujeme příští léto, ale na přípravy není nikdy brzy. Ještě jednou díky.
Alena

Hurtigruta

(Petr, 21. 6. 2012 13:06)

Zdravím,
nevíte někdo, jestli je možné bez rezervace sehnat v Norsku lístek na loď, kdybychom se třeba rozhodli, že část cesty poplujeme? Konkrétně z Lofot do Tromso. Nechceme to objednávat, nevíme jestli bychom tuto možnost pak využili. Děkuji za rady.
Jinak stránky super, užitečné rady a info.

Re: Hurtigruta

(Lea, 21. 6. 2012 18:03)

Ahojky, Hurtigrutou jsme jeli 2x v roce 2010 a rezervace nebyla nutná. Není nutné ani kupovat kajutu, a to dokonce ani na dlouhé přejezdy.
http://www.sileni-sobi.estranky.cz/

Re: Re: Hurtigruta

(Petr, 24. 6. 2012 20:32)

Dobrý den Leo,
děkuji za informace, tak snad nám to vyjde bez rezervace .... Vaše stránky jsou pěkné, je vidět, že cesty na sever jsou pro Vás velkým koníčkem.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

následující »